Een stempelkaart, iedereen heeft er wel nog ergens één liggen met een aantal stempels op. In de verwachting dat er nog gaan bijkomen.
In het boek “Switch, veranderen als verandering moeilijk is” van Chip en Dan Heath wordt het onderzoek naar stempelkaarten als voorbeeld gebruikt om mensen in de juiste richting te bewegen.
Dat lukt, op voorwaarde dat er al een aantal vakjes zijn aangekruist. Het geeft hoop, je moet niet meer van nul beginnen en motiveert om verder te doen.
In veranderingsprocessen passen wij dit ook toe. En dat op twee manieren.
Wat is er al gebeurd?
Wij besteden veel tijd aan een intake of een opstartgesprek van een proces. Daar stellen we onder andere de vraag “wat is er tot nu toe al gebeurd”. Het geeft ons zicht op waar we staan. Daarnaast kunnen we aan het team, de kerngroep of de personen waarmee we aan de slag gaan, tonen dat er al stappen zijn gezet in de juiste richting. Een veranderingsproces vraagt tijd en energie. Het werkt ook hier weer motiverend om te zien dat we niet van nul beginnen. Ja, er zijn nog belangrijke stappen te zetten, onze stempelkaart is nog niet vol, maar hey, we kunnen er al een paar afvinken.
En wat als er nog niets is gebeurd, horen we je denken. Je stelt de vraag naar ondersteuning, da’s op zich al een stap. Er is bewustzijn, er is mogelijks ook urgentie. Hoe meer vragen we stellen, hoe meer je ziet dat er echt wel al wat op tafel ligt.
Elementen om te behouden
Een tweede manier is door in onze veranderingsprocessen ook in kaart te brengen wat er loopt goed, wat sterktes zijn of welke elementen we zeker willen behouden. Het neemt weerstand weg bij teamleden die vrezen dat essentiële aspecten zullen verdwijnen. Het geeft waardering aan het team en de organisatie voor de elementen die goed lopen. En opnieuw legt het veel informatie op tafel waarmee we aan de slag kunnen. Blijft sowieso alles daarvan behouden, dat kunnen we niet altijd garanderen. Da’s aan diegenen die beslissen. Maar we zetten het wel mee in als element van betrokkenheid en als een extra stempel op onze kaart om zo samen de uitdaging verder aan te pakken.
Begeleid jij binnenkort zelf een veranderingsproces? Denk dan nu al eens welke stempels je al kan zetten.